2008-10-16

Spalio 21 d., antradienį, 17 val. Ievos Simonaitytės bibliotekos galerijoje «13 L» (Herkaus Manto g. 25) atidaroma Antano Virginijaus Krištopaičio tapybos darbų paroda.

Antanas Virginijus Krištopaitis gimė 1948 m. Klaipėdos raj. Triušelių kaime. Vaikystė prabėgo Jakuose, vėliau mokėsi ir apsigyveno Klaipėdoje. Tapyti pradėjo šešiolikos metų. Autorius savo tapybą apibūdina kaip abstrakčią ir nevienalytę. Ji remiasi individualumu, neturi akademinio štampo. «Spalvomis mėgstu reikšti pasąmonės vingius. Pradėdamas darbą nuo materialaus vedu iki abstrakcijos, o po to vėl išnyru, lyg nardytojas, ir materializuoju piešinį, bet kitokios pakopos», — teigia A.V. Krištopaitis.

Tapybos procesas jam yra susikaupimo momentas, kai užmirštama apie savo egzistavimą ir susiliejama su erdve. Dailininko ieškojimuose visada buvo nepaprastai svarbi spalva, kuri išlieka gryna, vibruojanti natūraliu intensyvumu su išraiškingais potėpiais. A.V. Krištopaičio tapyba sklidina ekspresijos, filosofinės minties, ieškojimo ir prasmės. Darbų tematika neapibrėžta, pati įvairiausia. Jo tapybos pasaulis vis kitoks nuolat besikeičiantis. Tai kūrėjas visada dirbęs ir dirbantis daug ir produktyviai.

Autoriaus darbai pasklidę ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Rusijoje. Jo darbai buvo eksponuojami tarptautinėse parodose Japonijoje, Lenkijoje ir kt..

Parodos atidarymo metu dalyvaus autorius, parodą pristatys dailininkas Virginijus Bizauskas.

Gros Antanas Butkus.

Daiva Nakrošienė